Události Městské policie Polička

Krušné ráno čekalo na šestapadesátiletého muže z obce Jedlová. Ten totiž přespal na jiné posteli než je zvyklý a stálo ho to víc než noc v hotelovém pokoji. Den předtím, 10. 1., si totiž zavdával v jedné poličské pivnici a okolo 13.00 hod. již byl v takovém stavu, že mu únavou spadla hlava na stůl a usnul. Přivolaná hlídka MP Polička muže vzbudila natolik, že ji začal častovat nevybíravými slovy. Při vyvedení z pivnice nebyl muž schopen stát na vlastních nohou a kolemjdoucí osoby slovně urážel. Strážníci se na místě rozhodli, že muži naruší jeho plány a dopřejí mu výlet do Pardubic. V Pardubicích však na něho čekal zřízenec a ošetřující lékař protialkoholní záchytné stanice, kteří si jej převzali a uložili na jednu z mála volných postelí. Případ skončí u přestupkové komise.

Řízení vozidla bez řidičského oprávnění se stalo koníčkem dvaatřicetiletého muže z obce Rohozná. Ten byl opětovně hlídkou MP Polička přistižen za volantem dne 11. 1. v ul. Nová v centru města. Vzhledem ke skutečnosti, že muži byl správním orgánem vysloven zákaz řízení motorových vozidel do konce roku, strážníci na místo přivolali hlídku PČR Polička, neboť muž svým jednáním naplnil skutkovou podstatu přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Celá věc bude mít dohru u soudu.

Chmelovému moku neodolal dne 15. 1. sedmadvacetiletý muž z obce Březová nad Svitavou. Po požití pár „kousků“ však dostal nápad, že si zpříjemní večer jízdou do Poličky. Jako dopravní prostředek si bohužel vybral automobil, za jehož volant usedl. Vozidlo neuniklo pozornosti strážníků. Řidič byl hlídkou MP kontrolován v prostoru BČS v Poličce. Provedenou orientační dechovou zkouškou byla u řidiče zjištěna hodnota 0,52 promile alkoholu v dechu. Po tomto zjištění byla na místo přivolána hlídka PČR OO Polička, která si celou věc převzala do své kompetence k dalšímu řešení. U správního orgánu jej čeká pokuta 10-20 tis. a zákaz činnosti od 6 měsíců do 1 roku.

Sedící, s hlavou v dlaních, pod lavičkou kalužina obsahující vše, co by mohlo naznačovat, že noc byla prožitá v místních nálevnách – takový byl pohled do prostoru čekárny vlakového nádraží v Poličce dne 24. 1. v 07.30 hod. Známého šestadvacetiletého muže z Poličky strážníci probudili. Ten, když zjistil, kde se nachází, začal omlouvat své jednání a po domluvě se strážníky vzniklý nepořádek v čekárně uklidil. Celou věc strážníci vyřešili na místě. Muži byla uložena bloková pokuta za přestupek proti veřejnému pořádku.

Ještě téhož dne v 11.30 hod. vyjížděla hlídka na vlakové nádraží znovu. Tentokrát nalezl kolemjdoucí dvaatřicetiletého muže z Pomezí spícího venku na lavičce. Na místo byl přivolán lékař rychlé pomoci, neboť muž zjevně prodělal záchvat, pro který nebyl schopen komunikovat. Po příjezdu RLP byl muž převezen na vyšetření do nemocnice. Nutno dodat, že impulsem k záchvatu byl zcela nepochybně alkohol.

Obsílku z odboru dopravy může čekat jednatřicetiletý muž z Kamence u Poličky. Důvodem předvolání je totiž skutečnost, že se dne 29. 1. ve večerních hodinách proháněl ulicemi města ve vozidle bez řidičského oprávnění, což hlídka MP zjistila při kontrolovale na ul. P. Jilemnického. Muže čeká správní řízení na odboru dopravy a hrozí mu pokuta od 25 do 50 tis. a zákaz řízení na 12-24 měsíců.

Zpočátku celkem klidná noc na 30. 1. se v 03.15 hod. změnila na scénu jako z akčního filmu. V tuto dobu se přibližně. 30 osob, vyskytujících se před divadelním klubem ve velmi bujaré náladě, rozhodlo změřit své síly. Došlo tak k nefalšované šarvátce, která skončila příjezdem městské a republikové policie. Na místě se po 45 minutách podařilo oběma policejním složkám nastolit pořádek a izolovat od sebe největší siláky. Celá věc je v šetření PČR Polička.

Městská policie Polička